TİMKODER'den ANFA'yı Ziyaret

01 Temmuz 2014 Salı

TİMKODER'den
TİMKODER'den ANFA'yı Ziyaret

TİMKODER Yönetimi, Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren ANFA İdari ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Mesut Yaman’ı makamında ziyaret etti.

TİMKODER Başkanı Yunus Altun ve beraberindeki heyetin Yaman’ı ziyaretinde, yaşanan sıkıntılar gündeme getirildi.

TİMKODER Heyeti, Rüzgârlı Sokak’ta hizmet veren esnafın en büyük sıkıntısının park problemi olduğunu dile getirerek kalıcı çözümler üretilmesine ihtiyaç duyduklarını belirtti. 15 dakikalık ücretsiz park kuralının uygulanmadığını, müşterilerin nezaket kuralları çerçevesinde karşılanmadığını, araçların izin verilen sayıdan fazla park yerini işgal ettiğini, park saatlerinin dışında kullanım olduğunu ve iptal edilmiş park yerlerinin bazı illegal otopark görevlileri tarafından işletildiğini belirttiler.

Tüm bu sıkıntılar üzerine Genel Müdür Yardımcısı Mesut Yaman şunları söyledi: “Esnaf kardeşlerimizin ve Derneğimizin konu üzerindeki hassasiyetini anlıyorum. Daha önce de bu konuda şikâyetler aldık. Konuyla alakalı ilgili kişiler ile bir araya gelinmesi konusunda talimat veriyorum. Siz değerli TİMKODER üyeleri ile bir araya gelerek bir toplantı organize edelim. Yetkili arkadaşlarımızdan konu ile alakalı bilgilendirme yapılması konusunda da talimatlarımız olacak.”

Yaman, ANFA hakkında da kısaca bilgilendirme yaparak: “Büyükşehir Belediyemizin şirketlerinden biri olan, ANFA'nın kuruluş amacı fuar düzenlemektir. Ancak zaman içerisinde bu kuruluş amacını aşarak çok farklı hizmetler verir hale gelmiştir. Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek'in öncülüğünde ANFA olarak sadece fuar organize eden bir şirket kimliğinden çabucak sıyrılıp, kendine 21. yüzyıl Türkiye’sinin başkenti Ankara'mıza yakışır bir kuruluş haline bürünmüştür. Bu maksatla Ankara’mızı güzelleştirmek, turizm ve fuarcılık pastasından pay kapmak,  ANFA olarak bu yolda ilerlemek Ankaralı hemşerilerimize hizmet etmek,  gece gündüz demeden çalışmak gerekmektedir.” dedi.

Karşılıklı çözüm önerileri müzakere edildikten sonra iyi niyet dilekleri ile sonlanan görüşmede TİMKODER Heyeti, duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Genel Müdür Yardımcısı Mesut Yaman ise gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı TİMKODER Heyeti’ne teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMKODER Kurucu Üyesidir.