TİMFED Yeni Dernek Oluşumu için Konya’daydı…

26 Haziran 2015 Cuma

TİMKODER'den Haberler
TİMFED Yeni Dernek Oluşumu için Konya’daydı…
TİMFED Yeni Dernek Oluşumu için Konya’daydı…
TİMFED Yeni Dernek Oluşumu için Konya’daydı…
TİMFED Yeni Dernek Oluşumu için Konya’daydı…
TİMFED Yeni Dernek Oluşumu için Konya’daydı…

Ülkemizdeki tesisat ve inşaat malzemesi satıcılarını tek bir çatı altında toplamayı amaçlayan TİMFED (Tesisat İnşaat Malzemecileri Federasyonu), Konya’daki yeni dernek oluşumları hakkında basın toplantısı gerçekleştirdi.

Konya Dedeman Otel’de 26 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilen basın toplantısına TİMFED Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çelik, Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Dönmez, Mehmet Ali Yedek, TİMKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Altun, KONTİMDER temsilcileri Mehmet Polat, Arslan Korkmaz ve TİMFED Genel Koordinatörü Nurhan Tanyeli katılım sağladı.

TİMFED Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çelik, yeni bir dernek oluşumuna yönelik gerçekleştirilen basın toplantısında yaptığı konuşmada; ülkemizdeki tesisat ve inşaat malzemesi satıcılarını bir çatı altında toplamak için federasyon olarak var gücüyle çalıştıklarını söyledi. İlk olarak 1988 yılında İstanbul ve çevresini kapsayan TİMDER, 1995 yılında Ankara ve çevresini kapsayan TİMKODER, 2004 yılında Antalya ve çevresini kapsayan ANTİMDER, 2006 yılında Bursa ve çevresini kapsayan BURTİMDER ve yine 2006 yılında Denizli ve çevresini kapsayan DİMSİAD’ın kurulduğunu söyleyen Çelik, bu beş derneğin 2007 yılında TİMFED çatısı altında buluştuğunu ifade etti.

Ana hedeflerinin ülke çapında tüm bölgelerde yapı malzemecilerinin bu platformda buluşması olduğunu ve bu hedef doğrultusunda özellikle de son dönemde çalışmaların hızlandığını belirten Çelik, en önemli bölgelerden biri olmakla birlikte memleketi olan Konya’da bu oluşumdan dolayı memnuniyetini ifade etti.

Federasyon olarak Türkiye çapında dernek oluşumu henüz gerçekleşmeyen bölgelerde de çalışmalar yaptıklarını ifade eden Kemal Çelik, bu bölgeler için de bir yapılanma çalışmaları açıklayacaklarını, ilk oluşumun ise Karadeniz bölgesini kapsayacak şekilde Samsun olarak öngörüldüğünü sözlerine ekledi.

Basın toplantısı öncesinde bir araya geldikleri KONTİMDER Temsilcileri Mehmet Polat (Polatoğlu Ahşap Ürünleri) ve Aslan Korkmaz’ın (Konal) iş yerlerini ziyaret eden TİMFED heyeti, toplantı sonrasında da bölgedeki potansiyel üye firmalara dernek oluşumu hakkında bilgi vermek üzere ziyarette bulundular. Organizasyon KONTİMDER Temsilcilerinin organize ettiği Hz. Mevlana Müzesi ziyareti ile sona erdi.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMKODER Kurucu Üyesidir.