TİMFED Olağan Yönetim Kurulu Toplantıları Yapıldı

16 Temmuz 2015 Perşembe

TİMKODER'den Haberler
TİMFED Olağan Yönetim Kurulu Toplantıları Yapıldı
TİMFED Olağan Yönetim Kurulu Toplantıları Yapıldı
TİMFED Olağan Yönetim Kurulu Toplantıları Yapıldı
TİMFED Olağan Yönetim Kurulu Toplantıları Yapıldı

TİMFED tarafından her ay düzenli olarak yapılan yönetim kurulu toplantılarından Temmuz ayı toplantısı üye derneklerin Yönetim Kurulu Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin katılımıyla 16 Temmuz Salı günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

TİMFED Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çelik’in açılış konuşması ile başlayan toplantıda TİMDER – BP işbirliğinde üyeler yararına sağlanan indirimli akaryakıt anlaşması hakkında bilgi vermek üzere BP Ergin Petrol temsilcisine söz verildi. Bu işbirliğinin tüm dernekler tarafından uygulanmasının oluşturacağı yararın altını çizen Çelik, TİMDER’in diğer faaliyet ve projeleri hakkında da kısaca bilgi verdi.

TİMDER’in sektörün eğitim misyonu ile gerçekleştirmiş olduğu TİMDER Akademi faaliyetlerinin yanı sıra yeni bir proje ile sektöre eleman yetiştirmek amacıyla üniversitede 2 yıllık eğitim programı uygulanması ile ilgili çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Kemal Çelik, uygulamanın 2013 - 2014 Eğitim Öğretim yılına yetiştirilmesinin amaçlandığını belirtti. Eğitim konusunda sektör adına yapılan eğitim çalışmalarının önemine de değinen Çelik, bu konuda çalışma yürüten derneklere sektör adına teşekkürlerini iletirken eğitim konusunda henüz çalışma yapma imkanı bulamayan derneklerin de eğitim faaliyetlerine başlaması temennisinde bulundu.

TİMFED’in üye derneklerin gelişimine katkı sağlamak, TİMDER’in 25 yıllık tecrübesi ile sivil toplum örgütlerinin yapması gereken çalışmaları ortaya koymak adına geliştirilen dernek değerlendirme sisteminin masaya yatırılması ile uygulamanın amacını karşılamak adına mükemmel bir sistem olduğu ifade edildi.

Toplantıda, TİMFED ve üye derneklerin gücünü daha da artırmak adına yeni oluşturulucak olan dernek, temsilcilikler ile birlikte üye derneklerin hedef bölgelerinin yansıtıldığı bölgesel çalışma haritası da belirlendi.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMKODER Kurucu Üyesidir.